V juniju je bil objavljen nov članek v reviji Dentalna implantologija in periodontologija, ki so ga skupaj pripravili pionir keramične implantologije, Dr. Karl Ulrich Volz, znanstvena svetovalka Fundacije za keramiko in biološko zobozdravstvo, Prof. Dr. Etyene Schnurr, ter Gregor Hočevar. 📖
Njihova študija prinaša pomembne vpoglede v področje keramičnih implantatov ter odpira nove perspektive za biološko zobozdravstvo.
V članku so predstavili možnosti stabilnosti mehkih tkiv ter dosežke na področju estetskih rezultatov po implantaciji s takojšnjo obremenitvijo. S pomočjo minimalno invazivnega kirurškega protokola, ki upošteva anatomijo in fiziologijo podpornega zobnega tkiva, so ugotovili, da je mogoče učinkovito nadzorovati posledice, kot sta upadanje sluznice in atrofija votline.
Kljub napredku na področju ohranjanja in regeneracije parodontalnih mehkih tkiv so se osredotočili na pomembnost dolgoročnih rezultatov pri estetskem vidiku zobozdravstvenih posegov. S študijo primera ekstrakcije zoba in uporabo različnih pristopov pri implantaciji zobnih vsadkov so opazili ključne dejavnike uspeha, kot so preživetje vsadka, radiološka stabilnost kosti, odsotnost bolečine, gibljivost ter biokompatibilnost.
Njihove ugotovitve so pomembne za razumevanje biološke reakcije na implantacijo in pomagajo zagotoviti optimalne rezultate pri obnovi zobne strukture. Ta članek prispeva k nadaljnjemu napredku na področju keramične implantologije ter poudarja pomen individualnega pristopa in minimalno invazivnih kirurških tehnik pri zagotavljanju estetsko zadovoljivih in stabilnih mehkih tkiv po implantaciji zobnih vsadkov.